Відділ освіти, молоді та спорту Якимівської районної державної адміністрації

Агитки - Цитаты

Освіта Якимівського району

Затверджено Програму розвитку загальної середньої освіти Якимівського району на 2011 - 2012 роки, яка визначає стратегію та організаційну основу розвитку системи освіти району.

У 43 населених пунктах працює 24 школи, які повністю забезпечують потреби громадян на здобуття повної загальної середньої освіти. Сформовано 242 класокомплекти, де навчається 3533 учнів. У 15 школах відкрито 21 групу продовженого дня з контингентом 509 учнів, у 11 школах відкрито підготовчі групи, які відвідує 111 дітей. Для 389 учнів організовано підвезення до 14 закладів освіти. 4 школи – Атманайська, Розівська, Новоданилівська та Переможненська ЗОШ І-ІІІ ст. зійснюють підвіз шкільними автобусами.

Мережа загальноосвітніх шкіл за мовами навчання розподіляється: 17 україномовних, 3 перехідних, російською мовою навчаються учні 3-х шкіл Якимівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Великотернівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Розівської ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія працює у двомовному режимі.

Сьогодні профільне навчання один із пріоритетних напрямів освітньої системи району. Загальноосвітніми школами, відділом освіти ведеться відповідна робота по створенню мережі профільних класів. Профільним навчанням охоплено 563 учні (в 19 школах 12 профілів).

Поглиблене вивчення предметів здійснюється у 18 закладах освіти району, охоплено 836 учнів.

У усіх загальноосвітніх школах району діти навчаються в однозмінному режимі, постійно проводиться робота по охопленню навчанням всіх дітей шкільного віку. 100% дітей охоплено навчанням.

В районі функціонує 16 дошкільних навчальних закладів, якими охоплено 887 дітей, що становить 58%. Для повного охоплення дітей дошкільною освітою в школах відкриті підготовчі групи, працює 2 сезонні дитячі садки (с. Розівка, с. Шелюги)

В районі постійно виділяються кошти для оздоровлення дітей та підлітків з малозабезпечених і багатодітних сімей, для забезпечення безкоштовним харчуванням дітей в дитячих садках та школах з малозабезпечених сімей. Особлива увага надається роботі з дітьми, які залишились без батьківського піклування. Такі діти постійно забезпечуються безкоштовним харчуванням, отримують безкоштовний одяг та взуття. Учні 1-4 класів забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Вартість якого в школах становить 5.00 на дитину. Питання комп’ютеризації закладів освіти району успішно вирішено завдяки державним та регіональним програмам. В 24 закладах освіти є 27 НКК із загальною кількістю комп’ютерів 222. В 20 загальноосвітніх закладах району встановлено 20 мультимедійних комплексів. Азовська ЗОШ І-ІІІ ст. ще оснащена інтерактивною дошкою ePresenter.

З 2013року Відділ Освіти Якимівської райдержадміністрації перейменовується у Відділ освіти, молоді та спорту Якимівської райдержадміністрації.